fbpx

Písecký pršut to je Česká chuťovka 2021

Písecký pršut to je Česká chuťovka 2021

V úterý 2.11.2021 se konal 13. ročník soutěže o značku Dobrý tuzemský potravinářský výrobek Česká chuťovka 2021 Dětská chuťovka 2021.

Soutěž probíhá každoročně pod záštitou Senátu pro rozvoj venkova a ministra zemědělství Miroslava Tomana v krásných prostorách Senátu Parlamentu České republiky.

U produktů se zkoumají chuťové parametry, kvalita, vzhled i konzistence. Hodnotitelská komise sestává z nezávislých odborníků. Odbornými garanty soutěže jsou Vysoká škola chemicko-technologická v Praze a VOŠ, Gymnázium, SPŠ a SOŠ PODSKALSKÁ, kde se také komise schází. Cílem soutěže je pomoci spotřebitelům objevit chutné české potraviny.

I v letošním roce jsme se této soutěže zúčastnili. Do soutěže jsme přihlásili Písecký pršut, který zaujal nejenom svým vzhledem, ale především svou neodolatelnou chutí, neboť radost nám dělá kvalitní jídlo.

Písecký pršut – sušená kýta s chutí jihu. To jsou nejvybranější partie vepřové kýty s tukovým krytím, ručně nakládané do směsi koření, posléze uzené a nakonec sušené na bukových štěpcích. Doporučujeme nakrájet na co nejslabší plátky, kdy ještě více vynikne jeho masová chuť.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sdílejte nás: